ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DR. SAYIN AHMET YILDIRIM´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DR. SAYIN AHMET YILDIRIM´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bugün geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı, gençlerimizi hayata hazırlayan emektar öğretmenlerimizin gününü kutlamanın sevinci ve coşkusu içindeyiz. Bu özel gün tüm dünyada 5 Ekim’de kutlanırken; ülkemizde 24 Kasım 1928’de Millet Mekteplerinin açılması ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Başöğretmen unvanının verilmesi anısına 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır. Bu güzel ilişkilendirme Öğretmenler Günü’nünü bizler için daha da anlamlı kılmaktadır.

Öğretmenlik toprak olup özünden vermek; su olup damarlara işlemektir. Doldurup heybene tüm bildiklerini, köy köy, şehir şehir gezmektir. Eylülde başlayan ve haziranda biten baştan sona kadar emektir. Bugünden geleceğe kurulan merdiven öğretmendir.

Değerli meslektaşlarım;

Ne mutlu size ki ışıltılı bakışlarıyla yolunuzu gözleyen öğrencileriniz var. Her gün geleceğin şaheserlerine dokunuyorsunuz. Onları ilmek ilmek işliyorsunuz. Geleceğin doktorlarını, mimarlarını demiyorum artık; geleceğin uzay mühendislerini, DNA programcılarını, yapay zeka eğitimcilerini yetiştiriyorsunuz.

 Çocuklarımızın gelecekteki varlığı sizin ufkunuzun genişliği ile belirlenecek. Geleceğimize yol alan bu gemide dümen tamamen sizin ellerinizde. Bu bir öğretmen için onurların en büyüğü olmakla birlikte, çok büyük de bir sorumluluk demek. Böylesine büyük bir görevi üstlenen ve yorulmadan, dinlenmeden sürdüren siz değerli öğretmenlerimize olan borcumuz sadece bir gün yad etmekle tabii ki ödenmez ama öğrencilerinizin yüreğindeki yüce yeriniz dünyanın en ihtişamlı saraylarından daha kıymetlidir.

Bu yoğun duygular içinde öncelikle ilimizde görev yapan değerli meslektaşlarımın nezdinde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor; ülkemiz adına sadece bilgi birikimiyle değil canıyla da hizmet etmiş şehit öğretmenlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm emektar öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Dr. Ahmet YILDIRIM

İl Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.