ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet YILDIRIM´ın YKS Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet YILDIRIM´ın YKS Sınavı Mesajı

        Sevgili Gençler;

        Okuma yazma öğrendiğiniz günden başlayarak büyük emeklerle tamamladığınız 12 yıllık eğitim sürecinin ardından,  mesleki hayatınıza yön verecek olan üniversite eğitimine geçiş sistemi çerçevesinde bu hafta sonu YKS sınavına girecek, geleceğiniz için ter dökeceksiniz.  Her şeyden önce çabalarınız bizim için çok değerlidir. Sizden beklentimiz yarış psikolojisi içinde kendinizi yıpratarak yüksek puanlar almanız değil, kendine uygun mesleğe yönelmiş, mutlu bireyler olarak hayata adım atmanızdır. Gelecekte bu ülkenin ihtiyaç duyduğu her alanda iyi yetişmiş meslek erbapları olarak bayrağı teslim alacağınızdan hiç şüphem yok. Müdürlüğümüz olarak sınavda görevli tüm birimlerimizle sınav gününün sorunsuz geçmesi için gerekli tüm önlemleri alacağız. Sizlerden gelecek öneri ve taleplere açığız. Şimdiden her birinize ayrı ayrı başarılar diliyor, emeklerinizin karşılığını en iyi şekilde almanızı temenni ediyorum.

        Değerli Veliler;

        Ben de sizlerden biri olarak çok iyi biliyorum ki, ebeveynlerimiz de en az çocukları kadar yoğun ve stresli bir yıl geçirdi. Maddi, manevi emek harcadı. Fakat hiçbir şey çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olmasından daha önemli değil, bu sebeple sizlerden biraz daha fazla fedakarlık bekliyor, çocuklarınıza onları her halleriyle kabul ettiğinizi hissettirmenizi istiyorum. Sınav günü okullarda sınav personelinin alacağı önlemlere uymanızı, okullara yakın alanlarda gürültü çıkaracak eylemlerden uzak durmanızı önemle rica ediyorum.

        Kıymetli öğretmenlerim;

        Sınav maratonu içerisinde en büyük sorumluluğu sizler yüklendiniz. Her biriniz sizlere emanet edilen çocuklarımız için elinizden gelen çabayı gösterdiniz. Hafta sonu; sınavın yürütülmesi esnasında da gerekli hassasiyeti göstererek;  kurallara uygun bir şekilde sınav görevlerinizi yürütecek,  öğrencilerin mağduriyetine sebep olabilecek her türlü sakıncalı durumu engelleyerek bu konudaki önemli bir aşamayı daha sonlandırmış olacaksınız. Sizlere güvenimin tam olduğunu ifade ederek, görevlerinizde başarılar diliyorum.

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.