ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Ve Okul Açılışı

İlk Ders Zili Ve Okul Açılışı

                2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının İlköğretim haftası törenleri İlimiz Gazi İlkokulunda yapıldı.

                15 Temmuz Meydanında İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ahmet YILDIRIM tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin ATATÜRK Anıtı´na sunulmasıyla başlayan İlköğretim Haftası Kutlamaları İlimiz Gazi İlkokulu bahçesindeki törenle devam etti.

                Törene Valimiz Şehmus GÜNAYDIN İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ahmet YILDIRIM, Kamu Kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile Veli, Öğretmen ve Öğrencilerimizin yanı sıra Basın temsilcileri katıldı.

                Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Gazi İlkokulu Öğrencileri ve Halk oyunları ekibi gösterileri ve protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr Ahmet YILDIRIM konuşmasında, tarifi imkansız heyecan içerisinde olduklarını belirterek; "Milletimiz en değerlilerini kıymetli öğretmenlerimize emanet etti. Veliler ve öğretmenler birbirine güvenerek yavrularımızı eğitime hazırlamalıyız. Ülkemizi daha güçlü yarınlara hazırlayacağız. Tek işimiz hizmet etmek. Valimiz Şehmus Günaydın´ın liderliği, güveni ve desteği en büyük gücümüz. Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun" dedi.

                Isparta Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN "Bu mutlu günde geleceğimizin teminatı çocuklarımızla olmaktan çok mutluyum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere gösterdiği hedefe ulaşmak için eğitime önem vermemiz gerekiyor. Dünyada güçlü ülkelerle rekabet etmek için eğitime yönelmeliyiz. Genel bütçede en büyük pay eğitime aktarılıyor. Devletimizin ve hükümetimizin eğitime olan yatırımları ortadadır. Öğrencilerimizin de çok çalışması gerekiyor. Büyüklerimizin bize gösterdiği hedeflere yürümeliyiz. İsparta´da kaynaklarımızın önemli kısmını eğitime ayırıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız okul 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. İlimiz eğitim-öğretim alanında birçok parametrede çok çok iyi noktalardadır. Sınıf mevcutları da kendini ortaya koyuyor. Bu okulumuzun ortalama sınıf mevcudu 15 öğrencidir, 2023 yılındaki sınıf mevcudu hedefimize 2018 yılında ulaştık.

                Bazı okullarımızda yığılmalar var. Bunun önüne geçeceğiz. Bütün öğretmenlerimiz değerlidir. Bir dönem 40 kişilik sınıflarımız vardı. Bunu aşağı çekmeye çalıştık. Zaman zaman eleştiriler oldu.

                Bunu saygıyla karşıladık. Biz doğruları yapmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl hemen hemen bütün okullara gittim. Öğretmenlerle sohbet ettim. Bu süreci çok büyük katkılar verdiler. Her zaman belirttiğimiz gibi daha kaliteli şartlarda okumalıdır. Eğitimde kaliteyi yakalayacağız. Mahallerimize bağımsız anaokulları yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi "En İyi Okul Eve En Yakın Okuldur" çocuklarımızı mahallerindeki okullara göndermemiz önemlidir" dedi.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.