ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Ve İzleme Merkezince İlk Kez 5.Sınıflara İzleme Araştırması Yapıldı.

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Ve İzleme Merkezince  İlk Kez 5.Sınıflara İzleme Araştırması Yapıldı.

      5.sınıflar il izleme araştırması 27-28 Aralık 2017 tarihlerinde yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü 5.sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik ve Fen bilimleri derslerinden sorular yöneltti. İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER: bu il izleme araştırmasının asıl amacının öğrencilerin derslerde kazanımları ne kadar öğrendiğini, öğrencilerin kazanması gereken davranışların ne kadarını kazanıp ne kadarını kazanmadıkları ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.  Ayrıca ilimizdeki öğretmenlerin yeni müfredatla kazanması istenen davranışların ne kadarını öğrencilere kazandırdıkları tespit edileceğini söyledi.

      İl izleme araştırması sonucunda öğrencilere, öğretmenlere ve okullara karne verilecek. Puanla değerlendirilmeyecek. Karnelerde öğrencilerin kazanımları başarıp başarmadıkları belirtilecek. Okul, öğrenci ve sınıfların sıralaması kesinlikle yapılmayacak. İl ölçme değerlendirme merkezince okul raporları ve il raporları hazırlanarak ilin kazanım karnesi ortaya çıkarılacak.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü ölçme değerlendirme merkezi tarafından ilimizdeki öğretmenlerin yeni müfredata göre hazırladığı sorulardan izleme araştırması yapıldı. Araştırmaya ilimizdeki 131 resmi ve özel okullarda öğrenim gören 5312 öğrenci katıldı. Araştırmada 463 öğretmen görev aldı. Araştırmaya katılan öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine anket uygulandı. Araştırmadan elde edilen veriler anket sonuçları ile birlikte SPSS programında değerlendirilerek her okula rapor hazırlanacak.  İl ölçme değerlendirme merkezimiz bundan böyle bu tür izleme ve araştırmalar yaparak ildeki öğrenci ve öğretmenlerin başarı durumları sürekli takip edilecek. 

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.