ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta Senirkent İlçesinde Büyükkabaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açılması

Isparta Senirkent İlçesinde Büyükkabaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açılması

İlimiz Senirkent İlçesi Büyükkabaca Kasabasında Tarım Alanında "Bahçe Bitkileri" ve "Tarım Alet ve Makineleri" dallarında eğitim vermek üzere; Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 10/01/2018 tarihli ve 706932 sayılı Onayı ile Büyükkabaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açılmıştır.

İlimiz Senirkent İlçesi Büyükkabaca Belediye Başkanlığının 19/06/2017 tarihli ve Karar no:6 sayılı Meclis Kararında; 100 dekarlık tarım arazisinin uygulama arazisi olarak ve Yaş sebze ve meyve alım merkezindeki 2.nolu dükkanın Tarım Alet ve Makineleri için atölye ve hangar olarak kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiştir.

Büyükkabaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12 derslikli olup 360 öğrenciye eğitim verilebilecektir.


Büyükkabaca Kasabasının tarım merkezi haline geldiği, kasabada tarım faaliyetlerinin yoğunlukta olduğu, açılan okulun tarımsal gelişmeye daha fazla katkı sağlıyacağı ve okul çevresinin tarım uygulamaları açısından uygun bulunmasından dolayı Büyükkabaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılmıştır.

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.