ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Bünyesinde Gerçekleştirilen Döner Sermaye Faaliyetlerine İlişkin Veriler Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Bünyesinde Gerçekleştirilen Döner Sermaye Faaliyetlerine İlişkin Veriler Açıklandı.  
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Bünyesinde Gerçekleştirilen Döner Sermaye Faaliyetlerine İlişkin Veriler Açıklandı

 

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde 2017 yılı içerisinde yapılan üretimlerden 217 milyon liralık gelir elde edildi. Bu gelirde en büyük paya sahip iller sırasıyla Ankara, İstanbul ve Antalya oldu. Ankara´da yaklaşık 25 milyon lira, İstanbul´da yaklaşık 17 milyon lira ve Antalya´da yaklaşık 13 milyon liralık üretim gerçekleştirildi.

 

Isparta ise 11. il olarak;  85.307.193,26 Tl gelir ile Türkiye ortalamasının üzerinde yer aldı.

 

Tablo1 için TIKLAYINIZ.

 

Bu kapsamda en fazla gelir gerçekleştiren ilk 50 okul arasında ilimizden üç okul yer aldı.

 

Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Eğirdir Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Yaptıkları özverili çalışmalarla bu başarıda büyük paya sahip okul yönetimlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.  

 

Okullarının tamamının bulunduğu liste aşağıda sunulmuştur.

 

Tablo 2 için TIKLAYINIZ

İstiklal Mah. 105. Cad. No.54 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.