ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmanlı Türkçesi Kursu Başvuru Duyurusu

Osmanlı Türkçesi Kursu Başvuru Duyurusu

         Bakanlığımız ile Hayrat Vakfı arasında milli kültürümüzün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ile diğer kurumlarda mevcut olan Osmanlıca eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden azami derecede faydalanacak ve bunları kültür hayatına kazandıracak öğrencilerin yetiştirilmesini sağlamak üzere eğitim kurumlarımızdaki mecburi ve seçmeli Osmanlı Türkçesi derslerini okutacak öğretmenlerin yetiştirilmesine ilişkin bir protokol imzalanmıştır.

         Protokol gereği seçmeli ve mecburi Osmanlı Türkçesi derslerini okutacak öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere mahalli hizmetiçi eğitim kursu düzenlenecektir.

         Osmanlı Türkçesi kurslarına, okullarımızda istekli olan Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri öncelikli olmak üzere diğer tüm öğretmenlerimiz başvuru yaparak katılabileceklerdir.

          Kurslar aşamalı olarak temel, orta ve ileri seviye olmak üzere üç kur halinde düzenlenecektir. Kursa başvurular ekteki başvuru örneği doldurularak, kurumlar aracılığı ile müdürlüğümüz hizmetiçi eğitim bölümüne 13.02.2015 tarihi mesai bitimine kadar ulaştırılacaktır. İlçelerimizde yeterli sayıda başvurunun oluşması halinde ilçe merkezlerinde de bu kurslar düzenlenebilecektir.

          Kurslar Hafta içi her gün veya hafta sonu iki gün tercihe ve başvuru sayısına göre açılacaktır. İlçelerden merkezde kursa katılacak olanlara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

 

                                                                                                                                               Halit ÜNAL
                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

İstiklal Mah. 113. Cad. No.108 PK.32300 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.