ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme Değerlendirme Merkezimizce 5.Sınıflar 2. İl İzleme Araştırması Yapıldı.

Ölçme Değerlendirme Merkezimizce 5.Sınıflar 2. İl İzleme Araştırması Yapıldı.

        Ölçme değerlendirme uygulamalarını izleme araştırma ve geliştirme projesi kapsamında 5. sınıflara yönelik il izleme araştırmasının 2.cisi 8-9 Mayıs 2018 tarihinde 131 özel ve resmi ortaokulda 5314 öğrenciye uygulandı.

        5. sınıflara yönelik yapılan araştırmada öğrencilerin yenilenen müfredatla birlikte kazanımları edinme düzeylerinin tespit edilmesi, eksik öğrenmelerinin ortaya konması, öğrenci,  veli, öğretmen ve yöneticilere geri bildirim verilmesi amaçlandı. Araştırma Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersinde testlerin uygulanması ile gerçekleştirildi.

        Araştırmada Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden öğrencilere 25’er soru yöneltildi. Araştırma sonucunda taraflara geri bildirim verilerek her okulun da üstün ve zayıf yönlerine yönelik bir rapor verilecek.  E-okul sisteminden öğrenciler kendi karnelerini alacak. Araştırma sonucunda hiç bir şekilde öğrenci, sınıf, okul veya ilçe sıralaması yapılmayacak.

       Söz konusu araştırmanın istenildiği şekilde yürütülmesi konusunda özverili çalışma yürüten il yöneticilerimize, Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekibimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

İstiklal Mah. 113. Cad. No.108 PK.32300 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.