ISPARTA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Öğretmen Atamasına İlişkin Duyuru

İLİMİZ EMRİNE ŞUBAT ATAMA DÖNEMİNDE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK ATANAN ÖĞRETMENLERİN YAPMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

 

    İLİMİZE ATANAN ÖĞRETMENLER AŞAĞIDA İSTENİLEN BELGELERİ BİZZAT ELDEN VEYA POSTA /KARGO YOLUYLA MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDECEKLERDİR.

1)   Son altı ay içinde çekilmiş Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun 3 adet fotoğraf

2)   Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği

3)   Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı /Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği ( Formasyon kredi sayısı belge üzerinde yazmıyorsa, formasyon transkripti gerekmektedir.)

4)   Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi

5)   Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.)

6)   Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği

7)   Adli Sicil Kaydı

8)   Askerde olan adaylar ise birliğinden alacağı muhtemel terhis tarihini gösteren belge ile dilekçesini Müdürlüğümüze gönderecektir.)

9)   Mal bildirimi  (Ekte mevcuttur.)

10) Sağlık durumu yönünden yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

    

      GÜVENLİK SORUŞTURMASININ YAPILABİLMESİ İÇİN

          1-) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu 2 Adet (Ek-1) Fotoğraf yapıştırılarak ıslak imzalı olarak teslim edeceklerdir.

          2-) Adli Sicil kaydı 1 Adet    

Bu bağlamda, belgelerini teslim eden adayların belgeleri Valiliğimizce incelenerek güvenlik soruşturmaları yapıldıktan sonra soruşturma sonucu dikkate alınarak adaylara 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre tebligat yapılmak suretiyle görevlerine başlamaları sağlanacaktır.

NOT: BAKANLIĞIMIZCA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER AYRICA DUYRULACAKTIR.

ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - İNSAN KAYNAKLARI 2

EKLER:

1. Güvenlik Soruşturması Formu

2. Mal Bildirim Beyannamesi

İstiklal Mah. 113. Cad. No.108 PK.32300 Merkez/Isparta - 90 (246) 280 32 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.